Szybki start

Ta nowa wersja programu PowerPoint została zaprojektowana z myślą o komputerach Mac. Ten przewodnik pozwala poznać podstawy obsługi programu..

1. Szybki dostęp do narzędzi i poleceń
Zobacz, co możesz zrobić w programie PowerPoint 2016 dla komputerów Mac, klikając karty na wstążce oraz testując nowe i znajome narzędzia.

2. Pasek narzędzi Szybki dostęp
Trzymaj często używane polecenia pod ręką.

3. Odkrywanie poleceń kontekstowych
Zaznaczanie tabel, obrazów i innych obiektów w dokumentach powoduje wyświetlanie dodatkowych narzędzi.

4. Przeszukiwanie prezentacji
Rozpocznij wpisywanie tekstu w polu wyszukiwania, aby błyskawicznie znaleźć to, czego szukasz.

5. Nawigowanie i organizowanie
Kliknij miniaturę slajdu, aby go wyświetlić, lub przeciągnij slajd, aby przenieść go w górę lub w dół na liście.

6. Dodawanie notatek i komentarzy
Śledź opinie zespołu w okienku komentarzy podczas opracowywania idealnego zestawu slajdów. Gdy nadejdzie czas na ich zaprezentowanie, korzystaj z okienka notatek, aby sprawdzać ważne fakty.

7. Pokazywanie lub ukrywanie wstążki
Potrzebujesz więcej miejsca na ekranie? Kliknij strzałkę, aby włączyć lub wyłączyć wstążkę.

8. Rozpoczynanie pokazu
Kliknij tutaj, aby rozpocząć prezentację od bieżącego slajdu, lub kliknij kartę Pokaz slajdów
na wstążce.

9. Zmienianie widoku
Klikaj przyciski na pasku stanu, aby przełączać się między opcjami widoku, lub skorzystaj z suwaka powiększenia, aby dopasować rozmiar slajdu do swoich potrzeb.

Tworzenie prezentacji

Wybierz polecenie Pusta prezentacja, aby od razu rozpocząć pracę. Możesz też
zaoszczędzić wiele czasu, wybierając, a następnie dostosowując szablon, który
jest podobny do wymaganego efektu końcowego. Aby powrócić do tych opcji
w dowolnym momencie, kliknij polecenie Plik > Nowy z szablonu.

Pozostawanie w kontakcie

Musisz pracować w podróży i korzystasz z różnych urządzeń? Zaloguj się, aby łatwo uzyskiwać dostęp do ostatnio używanych plików wszędzie i na dowolnym urządzeniu dzięki bezproblemowej integracji następujących programów i usług: Office 2016 dla komputerów Mac, OneDrive, OneDrive dla Firm i SharePoint.

Znajdowanie ostatnio używanych plików

Niezależnie od tego, czy pracujesz z plikami znajdującymi się na dysku twardym komputera Mac, czy korzystasz z różnych usług w chmurze, kliknięcie polecenia Plik > Otwórz ostatnio używane spowoduje wyświetlenie ostatnio używanych dokumentów i wszystkich plików, które zostały przypięte do listy.

Ustawianie preferencji

Coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami? W dowolnym momencie możesz łatwo zmieniać i dostosowywać opcje. W menu PowerPoint kliknij polecenie Preferencje i skonfiguruj program PowerPoint zgodnie ze swoimi potrzebami.

Zmienianie układu

Struktura dobrych prezentacji jest dostosowana do prezentowanych informacji.
Możesz zmieniać położenie elementów na bieżąco, aby je dopasować — dosłownie
lub w przenośni. Na karcie Narzędzia główne kliknij polecenie Układ, a następnie przejrzyj dostępne opcje. Nowe slajdy będą zgodne z wybraną opcją, ale w dowolnym momencie możesz znów zmienić układ.

Wszystkie notatki pod ręką

Podstawą dobrej, opartej na faktach prezentacji są dane popierające przedstawiane informacje. Unikaj przeciążania odbiorców przez umieszczanie wszystkich szczegółów na slajdach. Ważne fakty i dane liczbowe zapisz w okienku Notatki, dzięki czemu będzie się można łatwo do nich odwołać — czy to podczas prób, czy podczas prezentowania.

Dokładne formatowanie kształtów

Dzięki zaawansowanym narzędziom w okienkach zadań Format możesz bardzo dokładnie określić formatowanie obrazów, kształtów i obiektów. Najpierw zaznacz elementy na bieżącym slajdzie, a następnie kliknij polecenie Format > Więcej opcji na pasku menu.

Współpraca z innymi osobami

Kliknij przycisk Udostępnij tę prezentację w prawym górnym rogu, aby zaprosić inne osoby do edycji bieżącej prezentacji, skopiować link do lokalizacji pliku w chmurze albo wysłać kopię pliku jako załącznik ze swojej preferowanej usługi poczty e-mail.

Pomoc do programu PowerPoint

Na pasku menu kliknij polecenie Pomoc, aby wyszukać funkcje i polecenia
programu Word, dla których potrzebujesz pomocy, lub kliknij polecenie Pomoc programu PowerPoint, aby przejrzeć popularną zawartość. U dołu każdego artykułu pomocy znajduje się formularz opinii, dzięki któremu możesz przekazać nam informacje o tym, czy dany artykuł był dla Ciebie przydatny.

 


Źródło: Samouczki i szkolenia dotyczące pakietu Office firmy Microsoft.