Szybki start

Ta nowa wersja programu Excel została zaprojektowana z myślą o komputerach Mac. Ten przewodnik pozwala poznać podstawy obsługi programu..

1. Szybki dostęp do narzędzi i poleceń
Zobacz, co możesz zrobić w programie Excel 2016 dla komputerów Mac, klikając karty na wstążce oraz testując nowe i znajome narzędzia.

2. Pasek narzędzi Szybki dostęp
Trzymaj często używane polecenia pod ręką.

3. Odkrywanie poleceń kontekstowych
Zaznaczaj wykresy, wykresy przebiegu w czasie i inne elementy w skoroszytach, aby wyświetlać dodatkowe karty.

4. Przeszukiwanie skoroszytów
Rozpocznij wpisywanie tekstu w polu wyszukiwania, aby błyskawicznie znaleźć to, czego szukasz.

5. Wstawianie i edytowanie funkcji
Klikaj karty arkuszy, aby nawigować po skoroszycie i dodawać kolejne arkusze, gdy są potrzebne.

6. Przełączanie lub tworzenie arkuszy
Klikaj karty arkuszy, aby nawigować po skoroszycie i dodawać kolejne arkusze, gdy są potrzebne.

7. Pokazywanie lub ukrywanie wstążki
Potrzebujesz więcej miejsca na ekranie? Kliknij strzałkę, aby włączyć lub wyłączyć wstążkę.

8. Zmienianie widoku
Klikaj przyciski na pasku stanu, aby przełączać się między opcjami widoku, lub skorzystaj z suwaka powiększenia, aby dopasować rozmiar slajdu do swoich potrzeb.

Tworzenie skoroszytu

Wybierz polecenie Pusty skoroszyt, aby od razu rozpocząć pracę. Możesz też
zaoszczędzić wiele czasu, wybierając, a następnie dostosowując szablon, który
jest podobny do wymaganego efektu końcowego. Aby powrócić do tych opcji
w dowolnym momencie, kliknij polecenie Plik > Nowy z szablonu.

Pozostawanie w kontakcie

Musisz pracować w podróży i korzystasz z różnych urządzeń? Zaloguj się, aby łatwo uzyskiwać dostęp do ostatnio używanych plików wszędzie i na dowolnym urządzeniu dzięki bezproblemowej integracji następujących programów i usług: Office 2016 dla komputerów Mac, OneDrive, OneDrive dla Firm i SharePoint.

Znajdowanie ostatnio używanych plików

Niezależnie od tego, czy pracujesz z plikami znajdującymi się na dysku twardym komputera Mac, czy korzystasz z różnych usług w chmurze, kliknięcie polecenia Plik > Otwórz ostatnio używane spowoduje wyświetlenie ostatnio używanych dokumentów i wszystkich plików, które zostały przypięte do listy.

Ustawianie preferencji

Coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami? W dowolnym momencie możesz łatwo zmieniać i dostosowywać opcje. W menu Excel kliknij polecenie Preferencje i skonfiguruj program PowerPoint zgodnie ze swoimi potrzebami.

Odkrywanie narzędzi kontekstowych

Aby wyświetlić dodatkowe polecenia na wstążce, wystarczy zaznaczyć element w skoroszycie. Na przykład zaznaczenie wykresu spowoduje wyświetlenie na wstążce kart Projekt wykresu i Format, a zaznaczenie wykresu przebiegu w czasie — karty Projektowanie.

Włączanie opcjonalnych dodatków

Wszystkie funkcje statystyczne niezbędne do przeprowadzania szczegółowych analiz są dostępne w dołączonych dodatkach Analysis ToolPak i Solver. Na pasku menu kliknij polecenie Narzędzia > Dodatki, a następnie wybierz dodatki do włączenia.

Wstawianie funkcji, tworzenie formuł

Na karcie Formuły kliknij pozycję Wstaw funkcję, aby wyświetlić okienko Konstruktor formuł. W tym okienku możesz wyszukiwać i wstawiać funkcje, sprawdzać poprawną składnię, a nawet uzyskiwać szczegółową pomoc na temat
wybranych funkcji.

excel-7b

Współpraca z innymi osobami

Kliknij przycisk Udostępnij ten skoroszyt w prawym górnym rogu, aby zaprosić inne osoby do edycji bieżącej prezentacji, skopiować link do lokalizacji pliku w chmurze albo wysłać kopię pliku jako załącznik ze swojej preferowanej usługi poczty e-mail.

Pomoc do programu Excel

Na pasku menu kliknij polecenie Pomoc, aby wyszukać funkcje i polecenia
programu Excel, dla których potrzebujesz pomocy, lub kliknij polecenie Pomoc programu Excel, aby przejrzeć popularną zawartość. U dołu każdego artykułu pomocy znajduje się formularz opinii, dzięki któremu możesz przekazać nam informacje o tym, czy dany artykuł był dla Ciebie przydatny.

 


Źródło: Samouczki i szkolenia dotyczące pakietu Office firmy Microsoft.